PRESSITEADE: 54. Muhu Väina regatt jõudis Hiiumaale, Heltermaa sadamasse | 14 juuli 11, piret.salmistu

Neljapäeva hommikul kell 10 algas Muhu Väina regati neljas etapp, mis tõi jahid Virtsust Hiiumaale, Heltermaa uude jahisadamasse. Vastavalt gruppidele 22-40-miilist distantsi alustati 3-5 meetrit sekundis puhuva kirdetuulega, mis pärastlõunaks kohati täitsa maha vaikis ja nii jahtide merelolekut oluliselt pikendas või paljude jaoks ka kontrollaja lõppemise tõttu katkestas. Esimene jaht jõudis Heltermaa sadamasse kell 16.41.

Grupp ORC 1 läbis ~40-miilise distantsi ja sõiduajaks kujunes 7-8 tundi. Neljanda etapi esikoha sai Kalev Jahtklubi jaht LHV-Zuxu Peter Šaraškiniga roolis, teise koha sai Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird, roolis Karl-Hannes Tagu. Korrigeeritud ajas vaid 32 sekundit jäi maha Kalev Jahtklubi jaht Premium-Tallinn 2011 Sailing Team Priit Tammemägiga roolis. Grupis võistleb 12 jahti.

Grupi ORC 2 distantsi pikkus oli 36 miili ja esimesed jahid olid Heltermaal ligi 7 tunniga. Esimese koha sai Kalev Jahtklubi jaht Deja vu Rene Treifeldti meeskonnaga, teine oli samuti Kalev Jahtklubi jaht Bossa Nova Peeter Siniväliga roolis ja kolmanda koha sai Saaremaa Merispordiseltsi jaht Katariina Jee, roolis Mart Tamm. ORC 2 grupis ei jõudnud 5 jahti vahepealse tuulevaikuse tõttu kontrollaja jooksul finishisse. Grupis võistleb 22 jahti.

Grupi ORC 3
jahid olid merel 9-11 tundi pärast 34 miili läbimist. Sellelt etapilt võttis võidu Kalev Jahtklubi jaht Seabird Toivo Roosma juhtimisel, teine oli Pärnu Jahtklubi jaht WindWalker, roolis Raiko Lehtsalu.  Kolmanda koha sai samuti Pärnu Jahtklubi jaht Georg Viktor Feofanovi juhtimisel. Grupis võistleb 13 jahti.

Grupp ORC 4
pidi läbima 28-miilise distantsi ja merel oldi keskmiselt 7-8 tundi. Esikoha sai sellelt etapilt Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi Koit Pautsiga roolis. Teise koha sai Kalev Jahtklubi jaht Merihunt, roolis Andrus Leinštrep. Kolmandaks tuli samuti  Kalev Jahtklubi jaht Viru, roolis Indrek Pikk. Grupis võistleb 21.

Grupi LYS 1
jahid läbisid 34 miili ja siin sõitis teistele aja ette Kalev Jahtklubi jaht Merion Ain Pomerantsiga roolis, kes sai ka etapi võidu. Teise koha sai samuti Kalev Jahtklubi jaht Sylvia, roolis Aare Kööp . Ülejäänud jahid selles grupis paraku kontrollaja sees ei finisheerunud. Grupis võistleb 20 jahti.

Grupi LYS 2
distants oli 24 miili. Esikoha sai Saaremaa Merispordiseltsi jaht Maris, roolis Rene Riim. Teisele kohale tuli Kalev Jahtklubi jaht Diana Kaido Areda juhtimisel. Kolmas oli Orjaku sadama jaht Marie, roolis Mart Rätsepp. Grupis võistleb 15 jahti.

Grupi LYS 3
jahtidel tuli läbida 22,4 miili. Esikoha sai jaht Tuuli, roolis Olev Oolup, teine oli Kalev Jahtklubi jaht Svea Hard Perkiga roolis.  Ülejäänud LYS 3 grupi jahid ei finisheerunud ehk siis katkestasid selle etapi. Seitsmendas grupis võistleb 6 jahti.

Koondarvestuse esikolmikud gruppide kaupa pärast nelja etappi:
Grupp ORC1
1. EST499 Premium-Tallinn 2011 Sailing Team – Priit Tammemägi – Kalev Jahtklubi -  7 punkti