PRESSITEADE: Muhu Väina regati viies etapp sõideti Heltermaa lähistel korralikus tuules | 15 juuli 11, piret.salmistu

Reede hommik Heltermaa sadamas oli vihmane ja udune, kuid soe. Kaptenite koosolekul kell 8 tutvustati purjetajatele viienda etapi ehk Heltermaa ringi radade kirjeldusi pärast mida suunduti merele. Kell 10 oli Heltermaa ringi esimene eelsignaal. Aina valjenev läänetuul puhus udu laiali ja paisus iiliti kuni 14 meetrini sekundis ja 12-30-miilist etappi sõideti vastavalt gruppidele 3,5 kuni 5 tundi. 15.30 olid kõik jahid sadamas.

Heltermaa ringi ORC2 grupi võitja MIA EST330, kapten Erki Melts ja meeskond

Heltermaa ringi ORC2 grupi võitja MIA EST330, kapten Erki Melts ja meeskond (Autor: Malle Kosk)

Grupp ORC 1 läbis 31-miilise distantsi. Heltermaa ringi esikoha sai Kalev Jahtklubi jaht Premium-Tallinn 2011 Sailing Team Priit Tammemägiga roolis, teise koha sai Kalev Jahtklubi jaht Olympic Online Harles Liivi juhtimisel. Kolmanda koha sõitis sellel etapil välja Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird, roolis Karl-Hannes Tagu. Grupis võistleb 12 jahti.

Grupi ORC 2 distantsi pikkus oli 27 miili. Esimese koha sai Pärnu Jahtklubi jaht Mia Erki Meltsiga roolis, teine oli Noblessneri jaht Debora Rodriques, roolis Eero Pank ja kolmanda koha sai samuti Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl Alari Akermanni juhtimisel. Siin grupis oli sunnitud kogu võistluse katki jätma Venemaa jaht Kvartet, millel purunes pukspriit. Grupis võistleb 22 jahti.

Grupi ORC 3 jahid läbisid 24-miilise distantsi. Sellelt etapilt võttis võidu Pärnu Jahtklubi jaht WindWalker Raiko Lehtsalu juhtimisel, teine oli Kalev Jahtklubi jaht Tessa, roolis Alar Ivanson. Kolmanda koha sai Pärnu Jahtklubi jaht Georg Viktor Feofanovi juhtimisel. Grupis võistleb 13 jahti.

Grupp ORC 4 pidi läbima 20-miilise distantsi. Esikoha sai sellelt etapilt Haapsalu Jahtklubi jaht Luisa Henry Viiretiga roolis. Teise koha sai Kalev Jahtklubi jaht Tuulelaul, roolis Rait Riim. Kolmandaks tuli Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi, roolis Koit Pauts. Siin grupis murdus kohe etapi alguses mast lätlaste jahil Kolibri, mis katkestas nende võistlemise. Grupis võistleb 21.

Grupi LYS 1
jahid läbisid 24 miili ja siin võttis seekord etapivõidu Venemaa jaht Mir St. Peterburgist, roolis Alexander Kulikov. Vaid 19 sekundit jäi korrigeeritud ajas esikohast maha Kalev Jahtklubi jaht Merion, roolis Ain Pomerants. Merionist omakorda kümne sekundi kaugusele jäi samuti Kalev Jahtklubi jaht Fanatic, Ain-Eke Jalasto meeskonnaga. Grupis võistleb 20 jahti.

Grupi LYS 2
distants oli 17 miili. Esikoha sai Saaremaa Merispordiseltsi jaht Maris, roolis Rene Riim. Teisele kohale tuli Orjaku sadama jaht Marie, roolis Mart Rätsepp ja kolmanda koha sõitis välja Pärnu Jahtklubi jaht La Folie Janno Simmi juhtimisel. Kolmas oli. Grupis võistleb 15 jahti.

Grupi LYS 3
jahtidel tuli läbida 14 miili. Esikoha sai Kalev Jahtklubi jaht Greta, roolis Mikk Köösel. Teise koha sai jaht Tuuli, roolis Olev Oolup ja kolmas oli Kalev Jahtklubi jaht Svea Hard Perkiga roolis.  Seitsmendas grupis võistleb 6 jahti.

Koondarvestuse esikolmikud gruppide kaupa pärast viit etappi:
Grupp ORC1
1. EST499 Premium-Tallinn 2011 Sailing Team – Priit Tammemägi – Kalev Jahtklubi -  8 punkti